6 pasenę mitai, vis dar sėjantys baimę vykti dirbti į užsienį

Pasenę ar tiesos neatitinkantys mitai kartais vis dar išgąsdina norinčius išbandyti darbą užsienyje. Geriausias būdas įveikti egzistuojančias baimes keliauti ir paneigti klaidinančius mitus – daugiau domėtis šioje rinkoje vykstančiais pokyčiais ir atsargiai atsirinkti informacija, kuria tikėti, o kuria ne.

Mitas #1 – be patirties darbas užsienyje nepasiekiamas

Be abejonės, siekiant bet kokios darbo pozicijos, patirtis panašioje ar toje pačioje srityje, yra privalumas. Visgi, rasti darbą užsienyje net jei niekada neteko lankytis kitoje šalyje, tikrai įmanoma. Tokiais atvejais dažnai vertinama kandidato motyvacija bei atsakomybė.

Mitas #2 – būtina mokėti vietinę kalbą

Labai dažnai pasitaikanti baimė, lemianti mažesnį domėjimąsi darbu užsienyje yra tikėjimas, jog neįmanoma rasti darbo nemokant būtent tos šalies, į kurią norima keliauti, kalbos. Dėl šios priežasties, žmonės, kalbantys angliškai pasirenka vykti uždarbiauti į Jungtinę Karalystę ar Airiją, o kitų Europos šalių vengia. Iš tiesų, daugelyje šalių pilnai pakanka anglų kalbos supratimo, o retesniais atvejais užtenka ir pradmenų.

Mitas #3 – laukia sunkus adaptacijos laikotarpis

Suprantama, kad kai kuriems darbas užsienyje gali atrodyti kaip didelis iššūkis, nes tenka išeiti iš savo komforto zonos. Visgi išėjimas iš komforto zonos nereiškia, jog teks susidurti su sunku adaptaciniu laikotarpiu. Daugelyje Europos šalių retai patiriamas kultūrinis šokas arba jis labai mažas, todėl naujoje šalyje prisitaikyti nebūna sunku. Laikui bėgant tokia patirtis kaip tik leidžia įgyti lankstumo ir bet kurioje srityje praversiančių „minkštųjų“ įgūdžių.

Mitas #4 – įsidarbinimas užsienyje užtruks labai ilgai

Atradus tinkamą poziciją ir gavus darbo pasiūlymą per agentūrą, įdarbinimas niekuomet neužtrunka ilgai. Darbo sutartis pasirašoma vos per kelias dienas, kai tik pateikiami visi reikalingi dokumentai, o tuomet belieka kelionė.

Mitas #5 – užsienyje dirba tik tie, kurie nesugeba rasti darbo gimtinėje

Daugelis vykstančių dirbti į užsienį, tame įžvelgia daug daugiau privalumų nei uždarbis. Nors tai tikrai yra pagrindinė motyvacija, tačiau išvykti skatina ir noras įgyti savarankiškumo, pagerinti užsienio kalbos įgūdžius, išbandyti save, rasti bendraminčių, dirbant pakeliauti, tiesiog įgyti tarptautinės patirties ar patenkinti savo smalsumą pamačius kaip viskas vyksta svetur.

Mitas #6 – neįmanoma rasti darbo užsienyje ten nenuvykus

Daugeliui atrodo, kad susirasti darbą užsienyje galima tik jame gyvenant ir aktyviai naršant darbo skelbimų portaluose. Visgi šiais laikais yra labai daug galimybių išvykti tik tuomet, kai darbo vieta jau rasta. Nors savarankiškai tą atlikti gali būti sudėtinga, ypač neturintiems patirtiems, visuomet galima kreiptis į įdarbinimo agentūras, kurios bendradarbiauja su darbuotojų ieškančiomis užsienio įmonėmis – taip kur kas saugiau, nes atvejų, kai savarankiškos darbo paieškos kitoje šalyje baigiasi apgavyste yra ne vienas.

Jei norite greitai, lengvai ir saugiai išvykti dirbti svetur, pakeliauti ir išbandyti savo jėgas Norvegijoje, įdarbinimo agentūra „On Off Staffing group“ mielai padės užsitikrinti darbo vietą ir įveikti visas su šiais mitais susijusias baimes!

Previous
Previous

Kodėl verta bent kartą pakeliauti ir padirbėti užsienyje vienam?

Next
Next

Valiutų kurso iššūkiai lietuviams nesutrukdė vasarą uždarbiauti Norvegijoje